We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Cisco Meraki CW-ANT-D1-NS-00 network antenna Directional antenna 4x N-type 9 dBi
SKU
CW-ANT-D1-NS-00
- 8/9/9 dBi on 2.4/5/6 GHz respectively
- 70x30 coverage pattern
- Includes CW-MNT-ART2-00 articulating mount
- 4 x N-type connectors
- Self Identifying Antenna (SIA)
Category: Network Antennas
| SKU | CW-ANT-D1-NS-00 |
|---|---|
| EAN | 0889728584494 |
| Manufacturer | Cisco |
| Availability | Out of Stock |
| Product Family | Meraki |
Outdoor Tri-band Wi-Fi 6E directional antenna
| Performance | |
|---|---|
| Antenna gain level (max) | 9 dBi |
| Frequency band | 2.4/5/6 GHz |
| Antenna gain (5 GHz) | 9 dBi |
| Antenna gain (2.4 GHz) | 8 dBi |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi band | Tri-band (2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz) |
| Features | |
| Antenna type | Directional antenna |
| Purpose | Outdoor |
| Product colour | Grey |
| Antenna connector type | 4x N-type |
| Compatible products | CW9163E |
| Antenna gain level (max) | 9 dBi |
| Frequency band | 2.4/5/6 GHz |
| Antenna gain (5 GHz) | 9 dBi |
| Antenna gain (2.4 GHz) | 8 dBi |
| Technical details | |
| Antenna gain level (max) | 9 dBi |
| Frequency band | 2.4/5/6 GHz |
| Antenna type | Directional antenna |
| Purpose | Outdoor |
| Antenna gain (5 GHz) | 9 dBi |
| Antenna gain (2.4 GHz) | 8 dBi |
| Antenna connector type | 4x N-type |
| Compatible products | CW9163E |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Grey |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |