We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Cisco IP DECT 210 Multi-Cell Base Station, for use with IP DECT Phone 6825 Handset, Support 30 SIP Registrations, 1-Year Warranty (DBS-210-3PC-UK-K9=)
SKU
DBS-210-3PC-UK-K9=
£611.00
£509.17
Out Of Stock - Contact for availability
Cisco IP DECT 210 Multi-Cell Base Station, for use with Cisco IP DECT Phone 6825 Handset, Support 30 SIP Registrations, 1-Year Warranty (DBS-210-3PC-UK-K9=)
- NOTE: This device is optimised for Cisco Webex Calling. Cisco Webex subscription to be purchased separately
- SCALABLE: Use a total of up to 250 integrated base stations, maintaining up to 1000 SIP registrations and 2000 calls
- VERSATILE: Ideal for any residential, home office or business searching for an advanced, multi-line cordless mobility solution with superior voice quality
- WIRELESS: 6825 Handset (not included) keeps employees reachable, whether they are in the office or elsewhere on the premises
- COMPATIBILITY: Integrates with other industry-leading call control platforms that may require additional licences or services
Category: DECT Base Stations
| SKU | DBS-210-3PC-UK-K9= |
|---|---|
| EAN | 0889728204569 |
| Manufacturer | Cisco |
| Availability | Out of Stock |
The Cisco IP DECT 210 Multi-Cell Base Station is designed for use with the Cisco IP DECT Phone 6825 Handset to create a convenient, cordless, mobile Voice-over-IP (VoIP) phone solution. This easily scalable, highly innovative VoIP system is ideal for users who tend to frequently move about in their locations but must always be reachable around the premises.
| Performance | |
|---|---|
| Compatible products | IP DECT Phone 6825 |
| Technical details | |
| Compatible products | IP DECT Phone 6825 |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 160 mm |
| Package depth | 173 mm |
| Package height | 80 mm |
| Package weight | 498.87 g |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |