We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Cisco ASR-9903-FC network equipment chassis 3U Grey
SKU
ASR-9903-FC
£194,131.28
£161,776.07
Out Of Stock - Contact for availability
ASR 9903 Flexible Consumption Compact Chassis, 3RU
Category: Network Equipment Chassis
| SKU | ASR-9903-FC |
|---|---|
| EAN | 0889728329538 |
| Manufacturer | Cisco |
| Availability | Out of Stock |
| Technical details | |
|---|---|
| Compatible products | ASR 9903 |
| Rack capacity | 3U |
| Dimensions (WxDxH) | 414.27 x 383.28 x 37.34 mm |
| Product colour | Grey |
| Cooling type | Active |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Operating altitude | -60 - 1800 m |
| Certificates | |
|---|---|
| Certification | UL/CSA/IEC/EN 60950-1 IEC/EN 60825 Laser Safety ACA TS001 AS/NZS 60950 FDA: Code of Federal Regulations Laser Safety |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 6.81 kg |