We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Replacement Laptop Battery for LENOVO T14 Gen3 AMD (39Wh)
SKU
L21L3P71-BTI
£57.44
£47.87
Out Of Stock - Contact for availability
Replacement Laptop Battery for LENOVO T14 Gen3 AMD (39Wh)
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | Lenovo |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | L21L3P71-BTI |
| EAN | 5059902053954 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Replacement Laptop Battery for LENOVO T14 Gen3 AMD (39Wh)
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Lenovo |
| Battery capacity | 3390 mAh |
| Battery voltage | 11.58 V |
| Battery capacity | 39 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Battery capacity | 3390 mAh |
| Battery voltage | 11.58 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 39 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Certificates | |
| Compliance certificates | CE, UKCA |
| Sustainability | |
|---|---|
| Sustainability compliance | Yes |
| Packaging data | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
| Compliance certificates | CE, UKCA |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |