We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Replacement Battery for the Dell 7280 3 Cell
SKU
PGFX4-BTI
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| SKU | PGFX4-BTI |
|---|---|
| EAN | 5056006193104 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage PGFX4-BTI
| Features | |
|---|---|
| Replacement for | PGFX4 |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 3500 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery capacity | 40 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Compatible products | 7280 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Replacement for | PGFX4 |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 3500 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 40 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Compatible products | 7280 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Replacement for | PGFX4 |
| Brand compatibility | Dell |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |