We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Replacement Battery for LENOVO Thinkpad X1 Carbon 5th Gen replacing OEM part numbers SB10K97587 01AV430 01AV429// 11.52V 4950mAh
SKU
SB10K97587-BTI
£74.82
£62.35
Out Of Stock - Contact for availability
Replacement Battery for LENOVO Thinkpad X1 Carbon 5th Gen replacing OEM part numbers SB10K97587 01AV430 01AV429// 11.52V 4950mAh
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | Lenovo |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | SB10K97587-BTI |
| EAN | 5056006182290 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage BTI 3C BATTERY LENOVO THINKPAD CARBON 5TH GEN OEM: SB10K97587 industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Lenovo |
| Battery capacity | 4950 mAh |
| Battery voltage | 11.52 V |
| Battery capacity | 57 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Battery capacity | 4950 mAh |
| Battery voltage | 11.52 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 57 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |