We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Replacement battery for LENOVO - IBM W550s T550 T450s T450 T440 T440s X250 X240 L450 laptops replacing OEM Part numbers: 0C52862 68+ 0C52861 121500146 121500147 121500148 45N1124 45N1125 // 10.8V 5600mAh
SKU
0C52862-BTI
£61.46
£51.22
Out Of Stock - Contact for availability
Replacement battery for LENOVO - IBM W550s T550 T450s T450 T440 T440s X250 X240 L450 laptops replacing OEM Part numbers: 0C52862 68+ 0C52861 121500146 121500147 121500148 45N1124 45N1125 // 10.8V 5600mAh
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | Lenovo |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | 0C52862-BTI |
| EAN | 5056006105701 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
BTI BTRY LENOVO T440 X250 OEM:0C52862 68+ 0C52861
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Lenovo |
| Battery capacity | 5600 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Battery capacity | 60 Wh |
| Number of battery cells | 6 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Battery capacity | 5600 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 60 Wh |
| Number of battery cells | 6 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |