We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Replacement Battery for Latitude E5450 E5550 replacing OEM part numbers G5M10 0G5M10 8V5GX VMKXM PF59Y 451-BBLK 451-BBLN // 7.4V 6460mAh 51Whr
SKU
5XFWC-BTI
£58.80
£49.00
Out Of Stock - Contact for availability
Replacement Battery for Latitude E5450 E5550 replacing OEM part numbers G5M10 0G5M10 8V5GX VMKXM PF59Y 451-BBLK 451-BBLN // 7.4V 6460mAh 51Whr
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| SKU | 5XFWC-BTI |
|---|---|
| EAN | 5059902022738 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage Replacement Battery for Latitude E5450 E5550 replacing OEM part numbers G5M10 0G5M10 industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 6460 mAh |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Battery capacity | 51 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 6460 mAh |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 51 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Dell |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |