We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Replacement Battery for Latitude E5270 E5470 E5570 replacing OEM part number(s) NGGX5 11.4V 4122mAh
SKU
XWDK1-BTI
£53.44
£44.53
Out Of Stock - Contact for availability
Replacement Battery for Latitude E5270 E5470 E5570 replacing OEM part number(s) NGGX5 11.4V 4122mAh
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| SKU | XWDK1-BTI |
|---|---|
| EAN | 5059902023186 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage Replacement Battery for Latitude E5270 E5470 E5570 replacing OEM part number s industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 4120 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery capacity | 47 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 4120 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 47 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Dell |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |