We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Replacement Battery for Latitude 7480 7280 7490 7390 7380 7290 replacing OEM part numbers DJ1J0 0DJ1J0 C27RW 451-BBZL PGFX4 // 11.4V 3500mAh 42Whr
SKU
0NF0H-BTI
£45.43
£37.86
Out Of Stock - Contact for availability
Replacement Battery for Latitude 7480 7280 7490 7390 7380 7290 replacing OEM part numbers DJ1J0 0DJ1J0 C27RW 451-BBZL PGFX4 // 11.4V 3500mAh 42Whr
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| SKU | 0NF0H-BTI |
|---|---|
| EAN | 5059902023018 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage Replacement Battery for Latitude 7480 7280 7490 7390 7380 7290 replacing OEM part industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 3680 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery capacity | 42 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 3680 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 42 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Dell |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |