We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Replacement Battery for Latitude 5285 5290 2-in-1 replacing OEM part numbers J0PGR X16TW FTH6T // 7.6V 5250mAh 42Whr
SKU
FTH6T-BTI
£52.10
£43.42
Out Of Stock - Contact for availability
Replacement Battery for Latitude 5285 5290 2-in-1 replacing OEM part numbers J0PGR X16TW FTH6T // 7.6V 5250mAh 42Whr
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| SKU | FTH6T-BTI |
|---|---|
| EAN | 5059902022882 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage Replacement Battery for Latitude 5285 5290 2-in-1 replacing OEM part numbers J0PGR industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 5250 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Battery capacity | 42 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 5250 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 42 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Dell |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |