We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Replacement Battery for HP Elitebook 755 G5 850 G5 / Zbook 15U G5 replacing OEM part numbers TT03XL 933322-855 932824-421 TT03056XL-PL // 11.55V 4850mAh 56Whr
SKU
TT03XL-BTI
£58.80
£49.00
Out Of Stock - Contact for availability
Replacement Battery for HP Elitebook 755 G5 850 G5 / Zbook 15U G5 replacing OEM part numbers TT03XL 933322-855 932824-421 TT03056XL-PL // 11.55V 4850mAh 56Whr
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | HP |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | TT03XL-BTI |
| EAN | 5056006172147 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage TT03XL-BTI laptop spare part
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 4850 mAh |
| Battery voltage | 11.55 V |
| Battery capacity | 56 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Certification | CE |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery | |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 4850 mAh |
| Battery voltage | 11.55 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 56 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Certification | CE |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Certificates | |
| Certification | CE |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | HP |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |