We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Replacement Battery for HP Elite X2 1012 G2 replacing OEM part numbers JI04XL 901247-855 901307-541 JI04047XL-PL // 7.7V 6110mAh 47Whr
SKU
901247-855-BTI
£52.10
£43.42
Out Of Stock - Contact for availability
Replacement Battery for HP Elite X2 1012 G2 replacing OEM part numbers JI04XL 901247-855 901307-541 JI04047XL-PL // 7.7V 6110mAh 47Whr
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| SKU | 901247-855-BTI |
|---|---|
| EAN | 5059902019622 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage 901247-855-BTI industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 6110 mAh |
| Battery voltage | 7.7 V |
| Battery capacity | 47 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 6110 mAh |
| Battery voltage | 7.7 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 47 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | HP |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |