We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Replacement Battery for Elitebook 725 G3 820 G3 series replacing OEM part numbers SN03XL 800514-001 SN03044XL-PL // 11.4V 3859mAh 44Whr
SKU
800514-001-BTI
£41.42
£34.52
Out Of Stock - Contact for availability
Replacement Battery for Elitebook 725 G3 820 G3 series replacing OEM part numbers SN03XL 800514-001 SN03044XL-PL // 11.4V 3859mAh 44Whr
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| SKU | 800514-001-BTI |
|---|---|
| EAN | 5059902023575 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage Replacement Battery for Elitebook 725 G3 820 series replacing OEM part numbers industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 3860 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery capacity | 44 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 3860 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 44 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | HP |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |