We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Replacement Battery for DELL Latitude E7470 replacing OEM part numbers 7CJRC 07CJRC 21X15 451-BBSW KNM09 // 14.4V 3530mah
SKU
7CJRC-BTI
£60.12
£50.10
Out Of Stock - Contact for availability
Replacement Battery for DELL Latitude E7470 replacing OEM part numbers 7CJRC 07CJRC 21X15 451-BBSW KNM09 // 14.4V 3530mah
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | DELL |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | 7CJRC-BTI |
| EAN | 5056006182221 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage BTI 3C BATTERY DELL LAT E7470 OEM: 7CJRC 451-BBSW KNM09 industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 3530 mAh |
| Battery voltage | 14.4 V |
| Battery capacity | 42 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 3530 mAh |
| Battery voltage | 14.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 42 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | DELL |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |