We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Replacement battery for Dell Latitude E7270 E7470 4 Cell 54Wh Battery Type J60J5 MC34Y 1W2Y2 242WD
SKU
GG4FM-BTI
£60.12
£50.10
Out Of Stock - Contact for availability
Replacement battery for Dell Latitude E7270 E7470 4 Cell 54Wh Battery Type J60J5 MC34Y 1W2Y2 242WD
| SKU | GG4FM-BTI |
|---|---|
| EAN | 5059902022639 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage Replacement battery for Dell Latitude E7270 E7470 4 Cell 54Wh Battery Type J60J5 industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 7105 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Battery capacity | 54 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 7105 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 54 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Dell |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |