We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Replacement battery for DELL Latitude E6220 E6320 6330 6430 laptops replacing OEM Part numbers: 312-1241 FRR0G MHPKF// 11.1V 5200mAh
SKU
DL-E6220X6
£53.44
£44.53
Out Of Stock - Contact for availability
Replacement battery for DELL Latitude E6220 E6320 6330 6430 laptops replacing OEM Part numbers: 312-1241 FRR0G MHPKF// 11.1V 5200mAh
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Type | Battery |
|---|---|
| SKU | DL-E6220X6 |
| EAN | 5055146589655 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
- Volts: 10.8V
- Capacity: 5800mAh
- Cells: 6
- Chemistry: LiIon
- Capacity: 5800mAh
- Cells: 6
- Chemistry: LiIon
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 5800 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Battery capacity | 56 Wh |
| Number of battery cells | 6 |
| Product colour | Black |
| Compatible products | Dell Latitude E6120, E6220, E6320 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 5800 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 56 Wh |
| Number of battery cells | 6 |
| Product colour | Black |
| Compatible products | Dell Latitude E6120, E6220, E6320 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Dell |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |