We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Replacement battery for DELL LATITUDE 5289 5289 2-IN-1
SKU
K5XWW-BTI
£51.84
£43.20
Out Of Stock - Contact for availability
Replacement battery for DELL LATITUDE 5289 5289 2-IN-1
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | DELL |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | K5XWW-BTI |
| EAN | 5056006169000 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Laptop Battery for Dell Latitude 5289 - OEM: K5XWW, N18GG
| Features | |
|---|---|
| Replacement for | K5XWW |
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 7894 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Battery capacity | 60 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery | |
| Replacement for | K5XWW |
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 7894 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 60 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Replacement for | K5XWW |
| Brand compatibility | DELL |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |