We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Replacement battery for DELL LATITUDE 12 7275 XPS 12 9250
SKU
7VKV9-BTI
£61.46
£51.22
Out Of Stock - Contact for availability
Replacement battery for DELL LATITUDE 12 7275 XPS 12 9250
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | DELL |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | 7VKV9-BTI |
| EAN | 5056006168621 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Laptop Battery for DELL Latitude 7275 OEM: 07VKV9, 7VKV9, 9TV5X, V55D0
| Features | |
|---|---|
| Replacement for | 7VKV9 |
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 3947 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Battery capacity | 30 Wh |
| Number of battery cells | 2 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery | |
| Replacement for | 7VKV9 |
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 3947 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 30 Wh |
| Number of battery cells | 2 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Replacement for | 7VKV9 |
| Brand compatibility | DELL |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |