We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Replacement battery for DELL Inspiron 3451 3452 3458 3558 5558 Vostro 14(3458) Vostro 3558 laptops replacing OEM part numbers 451-BBUD 453-BBBR 453-BBBT HD4J0 M5Y1K W6D4J WKRJ2 // 14.4V 2800mAh
SKU
W6D4J-BTI
£48.10
£40.08
Out Of Stock - Contact for availability
Replacement battery for DELL Inspiron 3451 3452 3458 3558 5558 Vostro 14(3458) Vostro 3558 laptops replacing OEM part numbers 451-BBUD 453-BBBR 453-BBBT HD4J0 M5Y1K W6D4J WKRJ2 // 14.4V 2800mAh
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| SKU | W6D4J-BTI |
|---|---|
| EAN | 5059902023261 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage Replacement battery for DELL Inspiron 3451 3452 3458 3558 5558 Vostro 14 industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 2800 mAh |
| Battery voltage | 14.4 V |
| Battery capacity | 40 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 2800 mAh |
| Battery voltage | 14.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 40 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Dell |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |