We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Replacement 4 cell battery for Dell Precision 3540 Latitude 5300 5300 2-in-1 5400 5310 5310 2-in-1 5410 5500 7300 7310 7400 7400 2-in-1 7410 9410 2-in-1 9510 replacing OEM part numbers 4GVMP 492-BCBK 9JRYT C5GV2 R7WM X77XY // 7.6V 68Wh
SKU
C5GV2-BTI
£65.47
£54.56
Out Of Stock - Contact for availability
Replacement 4 cell battery for Dell Precision 3540 Latitude 5300 5300 2-in-1 5400 5310 5310 2-in-1 5410 5500 7300 7310 7400 7400 2-in-1 7410 9410 2-in-1 9510 replacing OEM part numbers 4GVMP 492-BCBK 9JRYT C5GV2 R7WM X77XY // 7.6V 68Wh
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| SKU | C5GV2-BTI |
|---|---|
| EAN | 5059902023704 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage Replacement 4 cell battery for Dell Precision 3540 Latitude 5300 2-in-1 5400 industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 8950 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Battery capacity | 68 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 8950 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 68 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Dell |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |