We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Replacement 3 cell battery for THINKPAD T480S replacing OEM part numbers 01AV478 01AV479 01AV480 // 11.52V 4947mAh 57Wh
SKU
01AV479-BTI
£62.78
£52.32
Out Of Stock - Contact for availability
Replacement 3 cell battery for THINKPAD T480S replacing OEM part numbers 01AV478 01AV479 01AV480 // 11.52V 4947mAh 57Wh
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | Lenovo |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | 01AV479-BTI |
| EAN | 5059902002105 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Lenovo |
| Battery capacity | 4947 mAh |
| Battery voltage | 11.52 V |
| Battery capacity | 57 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Battery capacity | 4947 mAh |
| Battery voltage | 11.52 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 57 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |