We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Replacement 3 cell battery for LENOVO IDEAPAD 110-14 SERIES 110-14AST 110-14IBR 110-15 SERIES 110-15ACL 110-15AST 110-15IBR // 37 Whr
SKU
L15S3A02-BTI
£46.75
£38.96
Out Of Stock - Contact for availability
Replacement 3 cell battery for LENOVO IDEAPAD 110-14 SERIES 110-14AST 110-14IBR 110-15 SERIES 110-15ACL 110-15AST 110-15IBR // 37 Whr
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | Lenovo |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | L15S3A02-BTI |
| EAN | 5059902028839 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Lenovo |
| Battery capacity | 2500 mAh |
| Battery voltage | 14.4 V |
| Battery capacity | 36 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Compatible products | IdeaPad 110-15 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Battery capacity | 2500 mAh |
| Battery voltage | 14.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 36 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Compatible products | IdeaPad 110-15 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |