We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Replacement 3 cell battery for HP Probook 430 G8 440 G8 445 G8 450 G8 455 G8 630 G8 640 G8 650 G8 // 11.4V 45Wh
SKU
RH03XL-BTI
£50.77
£42.31
Out Of Stock - Contact for availability
Replacement 3 cell battery for HP Probook 430 G8 440 G8 445 G8 450 G8 455 G8 630 G8 640 G8 650 G8 // 11.4V 45Wh
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | HP |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | RH03XL-BTI |
| EAN | 5059902030405 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 3950 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery capacity | 45 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 3950 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 45 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | HP |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |