We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Replacement 3 cell battery for HP Probook 430 G6 430 G7 440 G6 445 G6 440 G7 450 G6 450 G7 455R G6 replacing OEM part numbers L32656-002 RE03XL RE03045XL-PL L32407-AC1 // 11.55V 3900mAh 45Wh
SKU
5YH15UT#ABA-BTI
£50.77
£42.31
Out Of Stock - Contact for availability
Replacement 3 cell battery for HP Probook 430 G6 430 G7 440 G6 445 G6 440 G7 450 G6 450 G7 455R G6 replacing OEM part numbers L32656-002 RE03XL RE03045XL-PL L32407-AC1 // 11.55V 3900mAh 45Wh
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| SKU | 5YH15UT#ABA-BTI |
|---|---|
| EAN | 5059902023414 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage Replacement 3 cell battery for HP Probook 430 G6 G7 440 445 450 industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 3900 mAh |
| Battery voltage | 11.55 V |
| Battery capacity | 45 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 3900 mAh |
| Battery voltage | 11.55 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 45 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | HP |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |