We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Replacement 3 cell battery for Apple Macbook Air 13in 2020
SKU
A2389-BTI
£67.73
£56.44
Out Of Stock - Contact for availability
Replacement 3 cell battery for Apple Macbook Air 13in 2020
| SKU | A2389-BTI |
|---|---|
| EAN | 5059902053220 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Replacement 3 cell battery for Apple Macbook Air 13in 2020
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Apple |
| Battery capacity | 4380 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery capacity | 50 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Apple |
| Battery capacity | 4380 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 50 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Apple |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |