We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI L32407-AC1 compatible 43Wh 3-cell battery for HP Probook
SKU
L32407-AC1-BTI
£50.77
£42.31
Out Of Stock - Contact for availability
L32407-AC1 compatible 43Wh 3-cell battery for HP Probook
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| SKU | L32407-AC1-BTI |
|---|---|
| EAN | 5059902023438 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage Replacement 3 cell battery for HP Probook 430 G6 G7 440 445 450 industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 3900 mAh |
| Battery voltage | 11.55 V |
| Battery capacity | 43 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 3900 mAh |
| Battery voltage | 11.55 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 43 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | HP |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |