We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI L11421-421 compatible battery for HP laptops- 42Wh
SKU
L11421-421-BTI
£44.56
£37.13
Out Of Stock - Contact for availability
L11421-421 compatible battery for HP laptops- 42Wh
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| SKU | L11421-421-BTI |
|---|---|
| EAN | 5059902023766 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage Replacement Battery for HP 240 G7 246 250 255 256 340 G5 348 industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Lenovo |
| Battery capacity | 4240 mAh |
| Battery voltage | 11.55 V |
| Battery capacity | 42 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Battery capacity | 4240 mAh |
| Battery voltage | 11.55 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 42 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |