We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI JD25G compatible 51Wh 4-cell battery for DELL XPS 13 9343
SKU
JD25G-BTI
£55.44
£46.20
Out Of Stock - Contact for availability
JD25G compatible 51Wh 4-cell battery for DELL XPS 13 9343
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | DELL |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | JD25G-BTI |
| EAN | 5056006183457 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage OEM: JD25G power adapter/inverter
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 7030 mAh |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Battery capacity | 51 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 7030 mAh |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 51 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | DELL |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |