We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI GXVJ3 compatible 37Wh 4-cell battery for Dell Inspiron
SKU
GXVJ3-BTI
£48.10
£40.08
Out Of Stock - Contact for availability
GXVJ3 compatible 37Wh 4-cell battery for Dell Inspiron
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| SKU | GXVJ3-BTI |
|---|---|
| EAN | 5059902023322 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage Replacement battery for DELL Inspiron 3451 3452 3458 3558 5558 Vostro 14 industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 2600 mAh |
| Battery voltage | 14.4 V |
| Battery capacity | 37 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 2600 mAh |
| Battery voltage | 14.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 37 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Dell |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |