We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Elitebook 740 G2 745 G2 750 G2 755 G2 850 G1 850 G2 755 G2 replacing OEM part numbers 717376-001 CM03XL CM03 E7U24AA 10.8V 3700MAH 50WH 3-cell
SKU
716724-421-BTI
£42.76
£35.63
Out Of Stock - Contact for availability
Elitebook 740 G2 745 G2 750 G2 755 G2 850 G1 850 G2 755 G2 replacing OEM part numbers 717376-001 CM03XL CM03 E7U24AA 10.8V 3700MAH 50WH 3-cell
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| SKU | 716724-421-BTI |
|---|---|
| EAN | 5059902022592 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage Elitebook 740 G2 745 750 755 850 G1 replacing OEM part industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 3700 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Battery capacity | 40 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery | |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 3700 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 40 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | HP |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |