We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI CYMGM compatible 42Wh replacement battery for Dell
SKU
CYMGM-BTI
£41.42
£34.52
Out Of Stock - Contact for availability
CYMGM compatible 42Wh replacement battery for Dell
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| SKU | CYMGM-BTI |
|---|---|
| EAN | 5059902022844 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage Replacement Battery for Inspiron 13 5368 15 5565 17 5765 Latitude 13 3379 Vostro 14 industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 3680 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery capacity | 42 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 3680 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 42 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Dell |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |