We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI CS03 compatible 44Wh 3-cell battery for HP Elitebook
SKU
CS03-BTI
£42.07
£35.06
Out Of Stock - Contact for availability
CS03 compatible 44Wh 3-cell battery for HP Elitebook
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| SKU | CS03-BTI |
|---|---|
| EAN | 5059902023544 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage Replacement battery for HP ELITEBOOK 745 G3 755 840 industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 4040 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery capacity | 44 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 4040 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 44 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | HP |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |