We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Compatible Battery Dell Latitude E5530 9 Cell 87Whr
SKU
XV2VV-BTI
£60.12
£50.10
Out Of Stock - Contact for availability
Compatible Battery Dell Latitude E5530 9 Cell 87Whr
| Brand compatibility | DELL |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | XV2VV-BTI |
| EAN | 5056006150800 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
9 CELL 97WHR DELL LATITUDE E5530 industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 7800 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Battery capacity | 84 Wh |
| Number of battery cells | 9 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 7800 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 84 Wh |
| Number of battery cells | 9 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | DELL |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |