We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Alternative to HP Li-Ion 2550mAh notebook battery Lithium-Ion (Li-Ion)
SKU
718755-001-BTI
£52.10
£43.42
Out Of Stock - Contact for availability
Alternative to HP Li-Ion 2550mAh notebook battery Lithium-Ion (Li-Ion)
| SKU | 718755-001-BTI |
|---|---|
| EAN | 5059902044907 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage BTI ALTERNATIVE TO HP LI-ION 2550MAH NOTEBOOK BATTERY
| Features | |
|---|---|
| Replacement for | 718755-001 |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 5200 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Battery capacity | 56 Wh |
| Number of battery cells | 6 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Replacement for | 718755-001 |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 5200 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 56 Wh |
| Number of battery cells | 6 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Replacement for | 718755-001 |
| Brand compatibility | HP |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |