We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Alternative to DELL 7XHVM Battery
SKU
7XHVM-BTI
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | DELL |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | 7XHVM-BTI |
| EAN | 5056006183280 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage BTI ALTERNATIVE TO DELL 7XHVM BATTERY industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 3400 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Battery capacity | 37 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery | |
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 3400 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 37 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | DELL |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |