We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI alt to HP E7U24ET notebook spare part Battery
SKU
E7U24ET-BTI
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| SKU | E7U24ET-BTI |
|---|---|
| EAN | 5056006183686 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage BTI ALT TO HP E7U24ET NOTEBOOK BATTERY
| Features | |
|---|---|
| Replacement for | E7U24ET |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 3700 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Battery capacity | 40 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Replacement for | E7U24ET |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 3700 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 40 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Replacement for | E7U24ET |
| Brand compatibility | HP |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |