We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI alt to HP 2400mAh Li-Ion Battery
SKU
717375-001-BTI
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | HP |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | 717375-001-BTI |
| EAN | 5056006183679 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage BTI ALT TO HP 2400MAH LI-ION BATTERY industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 2400 mAh |
| Battery voltage | 11.1 V |
| Battery capacity | 24 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 2400 mAh |
| Battery voltage | 11.1 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 24 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | HP |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |