We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI alt to Dell Battery E7240 4 Cell 45Whr OEM: KWFFN
SKU
451-BBFX-BTI
£52.10
£43.42
Out Of Stock - Contact for availability
alt to Dell Battery E7240 4 Cell 45Whr OEM: KWFFN
| Type | Battery |
|---|---|
| SKU | 451-BBFX-BTI |
| EAN | 5056006173380 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage BTI ALT TO DELL BATTERY E7240 4 CELL 45WHR OEM KWFFN industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 3400 mAh |
| Battery voltage | 11.1 V |
| Battery capacity | 45 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 3400 mAh |
| Battery voltage | 11.1 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 45 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Dell |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |