We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI alt to Dell Battery E5570 E5470 4 Cell 62WHR OEM:7V69Y
SKU
7V69Y-BTI
£50.77
£42.31
Out Of Stock - Contact for availability
alt to Dell Battery E5570 E5470 4 Cell 62WHR OEM:7V69Y
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| SKU | 7V69Y-BTI |
|---|---|
| EAN | 5056006173403 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage BTI ALT TO DELL BATTERY E5570 E 4 CELL 62WHR OEM:7V69Y industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Replacement for | 7V69Y |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 8157 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Battery capacity | 62 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Compatible products | E5570 E5470 |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery | |
| Replacement for | 7V69Y |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 8157 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 62 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Compatible products | E5570 E5470 |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Replacement for | 7V69Y |
| Brand compatibility | Dell |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |