We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI alt to DELL Battery 68Whr 4Cell
SKU
GD1JP-BTI
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| SKU | GD1JP-BTI |
|---|---|
| EAN | 5056006173427 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage BTI ALT TO DELL BATTERY 68WHR 4
| Features | |
|---|---|
| Replacement for | GD1JP |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 8950 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Battery capacity | 68 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Replacement for | GD1JP |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 8950 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 68 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Replacement for | GD1JP |
| Brand compatibility | Dell |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |