We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI alt Battery to Dell Latitude 4 Cell 60 Whr OEM 5VC2M
SKU
5VC2M-BTI
£54.78
£45.65
Out Of Stock - Contact for availability
alt Battery to Dell Latitude 4 Cell 60 Whr OEM 5VC2M
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| SKU | 5VC2M-BTI |
|---|---|
| EAN | 5056006195405 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage BTI BATTERY DELL LATITUDE 4C 60 WHR OEM 5VC2M industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 7894 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Battery capacity | 60 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 7894 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 60 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Dell |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |