We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI A1965 compatible 3-cell battery MACBOOK AIR 13 OEM: 020-02459 661-11676 A1965
SKU
A1965-BTI
£76.01
£63.34
Out Of Stock - Contact for availability
A1965 compatible 3-cell battery MACBOOK AIR 13 OEM: 020-02459 661-11676 A1965
| Brand compatibility | Apple |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | A1965-BTI |
| EAN | 5059902025234 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Apple |
| Battery capacity | 4800 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery capacity | 55 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Apple |
| Battery capacity | 4800 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 55 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Apple |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |