We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 94Wh 8 cell AL08094XL-PL compatible battery for HP ZBOOK FURY 17 G8 ZBOOK FURY 17 G7 ZBOOK FURY 15 G8 ZBOOK FURY 15 G7
SKU
L86212-001-BTI
£78.83
£65.69
Out Of Stock - Contact for availability
94Wh 8 cell AL08094XL-PL compatible battery for HP ZBOOK FURY 17 G8 ZBOOK FURY 17 G7 ZBOOK FURY 15 G8 ZBOOK FURY 15 G7
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | HP |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | L86212-001-BTI |
| EAN | 0886734892544 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 6090 mAh |
| Battery voltage | 15.44 V |
| Battery capacity | 94 Wh |
| Number of battery cells | 8 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 6090 mAh |
| Battery voltage | 15.44 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 94 Wh |
| Number of battery cells | 8 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | HP |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |