We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 919681-831 compatible 30Wh 3-cell battery for HP
SKU
919681-831-BTI
£46.75
£38.96
Out Of Stock - Contact for availability
919681-831 compatible 30Wh 3-cell battery for HP
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| SKU | 919681-831-BTI |
|---|---|
| EAN | 5059902023650 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage Replacement Battery for HP 240 G6 245 G6 246 G6 250 G6 255 G6 HP 14-BS HP 14-BW HP 15-BS replacing OEM part numbers JC03 919700-850 919681-221 919681-831 // 10.8V 2800mAh 30Whr industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 2780 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Battery capacity | 30 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 2780 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 30 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | HP |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |