We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 90Wh 6 cell SB10T83195 compatible battery for LENOVO THINKPAD P52 20MA THINKPAD P52 20M9 THINKPAD P51 20MN THINKPAD P51 20MM THINKPAD P51 20HJ
SKU
4X50K14091-BTI
£66.80
£55.67
Out Of Stock - Contact for availability
90Wh 6 cell SB10T83195 compatible battery for LENOVO THINKPAD P52 20MA THINKPAD P52 20M9 THINKPAD P51 20MN THINKPAD P51 20MM THINKPAD P51 20HJ
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | Lenovo |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | 4X50K14091-BTI |
| EAN | 0886734892551 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Lenovo |
| Battery capacity | 8000 mAh |
| Battery voltage | 11.25 V |
| Battery capacity | 90 Wh |
| Number of battery cells | 6 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Battery capacity | 8000 mAh |
| Battery voltage | 11.25 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 90 Wh |
| Number of battery cells | 6 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |