We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 88Wh 6 cell 89GNG compatible battery for DELL LATITUDE 9510 2-IN-1 LATITUDE 9510
SKU
TVKGH-BTI
£78.83
£65.69
Out Of Stock - Contact for availability
88Wh 6 cell 89GNG compatible battery for DELL LATITUDE 9510 2-IN-1 LATITUDE 9510
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | DELL |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | TVKGH-BTI |
| EAN | 5059902028938 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 7334 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery capacity | 88 Wh |
| Number of battery cells | 6 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 7334 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 88 Wh |
| Number of battery cells | 6 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Dell |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |