We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 86Wh 6 cell CN-0M59JH compatible battery for DELL 46CK0 G7 7500 XPS 9500 XPS 15 9500 PRECISION 5550
SKU
69KF2-BTI
£69.47
£57.89
Out Of Stock - Contact for availability
86Wh 6 cell CN-0M59JH compatible battery for DELL 46CK0 G7 7500 XPS 9500 XPS 15 9500 PRECISION 5550
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | DELL |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | 69KF2-BTI |
| EAN | 5059902028594 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 7167 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery capacity | 86 Wh |
| Number of battery cells | 6 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 7167 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 86 Wh |
| Number of battery cells | 6 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Dell |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |