We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 84Wh 6 cell CLP-04F5YV compatible battery for DELL LATITUDE E5570 PRECISION 15 3510 PRECISION 3510
SKU
WJ5R2-BTI
£70.81
£59.01
Out Of Stock - Contact for availability
84Wh 6 cell CLP-04F5YV compatible battery for DELL LATITUDE E5570 PRECISION 15 3510 PRECISION 3510
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | DELL |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | WJ5R2-BTI |
| EAN | 5056006168188 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage BTI 6C BATTERY DELL PRECISION 3 OEM: WJ5R2 4F5YV power adapter/inverter
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 7370 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery capacity | 84 Wh |
| Number of battery cells | 6 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 7370 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 84 Wh |
| Number of battery cells | 6 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Dell |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |