We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 76Wh 4 cell V9XD7 compatible battery for ALIENWARE ALW13C 13 R3
SKU
TDW5P-BTI
£70.81
£59.01
Out Of Stock - Contact for availability
76Wh 4 cell V9XD7 compatible battery for ALIENWARE ALW13C 13 R3
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | Alienware |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | TDW5P-BTI |
| EAN | 5059902025265 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Alienware |
| Battery capacity | 4840 mAh |
| Battery voltage | 15.2 V |
| Battery capacity | 76 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Alienware |
| Battery capacity | 4840 mAh |
| Battery voltage | 15.2 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 76 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Alienware |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |